Czesław Miłosz - patronem Liceum w Szczercowie

12 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość w historii Liceum Ogólnokształcącego w Szczercowie. Obchodząca w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia szkoła otrzymała imię wybitnego poety, wielkiego Polaka Czesława Miłosza. Uroczystość była zakończeniem kilkuletnich stara szkoły o nadanie imienia.

O wyborze patrona zadecydowali wspólnie uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Liceum otrzymało również sztandar.Główną część uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Szczercowie, w czasie której odbyło się poświęcenie sztandaru szkoły.

W tej szczególnej w historii Liceum Ogólnokształcącego w Szczercowie uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, rodzice, obecni oraz emerytowani nauczyciele oraz uczniowie. Gościem specjalnym był p. Andrzej Dębkowski, poeta eseista, przyjaciel Czesława Miłosza.

Akt nadania szkole imienia Czesława Miłosza na ręce p. dyrektor Łucji Majchrzak w imieniu szczercowskiego samorządu przekazał Wójt Włodzimierz Strzelczyk. Następnie goście honorowi i fundatorzy dokonali symbolicznego wbicie gwoździ.

W imieniu Rady Rodzciów Akt ufundowania sztandaru przekazał jej przewodniczący p. Dariusz Woźniak.

Częśc oficjalną uroczystości zakończyło ślubowanie i przekazanie sztandaru uczniom szkoły. Nie zabrakło również wzruszającegp programu artystycznego przedstawiającego "Barwy Miłosza", przygotowanego i zaprezentowanego oczywiście przez licealistów.Podczas uroczystości można było oglądać okolicznościową wystawę przedstawiającą historię Liceum.

Po raz pierwszy zaprezentowano także portret patrona szkoły Czesława Miłosza wykonany przez absolwenta Szczercowskiego Liceum, p. Jacka Niewieczerzała.